Wollaston Cricket Club                                 The home of Club Cricket

Home

    

READ A REVIEW

 FIND EMBERTON   CRICKET GROUND

   

TOTE  WINNERS

 Cricinfo - The home of cricket

 

 

 

 

 

 

 

     

Calendar 2020

 
April Wednesday 1    
April Thursday 2    
April Friday 3    
April Saturday 4    
April Sunday 5    
April Monday 6    
April Tuesday 7    
April Wednesday 8    
April Thursday 9    
April Friday 10    
April Saturday 11    
April Sunday 12    
April Monday 13    
April Tuesday 14    
April Wednesday 15    
April Thursday 16    
April Friday 17    
April Saturday 18    
April Sunday 19    
April Monday 20    
April Tuesday 21    
April Wednesday 22    
April Thursday 23    
April Friday 24    
April Saturday 25     First Xl home  
April Sunday 26    
April Monday 27     Under 13 v Earls Barton away K.O Cup  
April Tuesday 28     Under 15 v Irthlingborough K.O Cup away  
April Wednesday 29    
April Thursday 30    
May Friday 1    
May Saturday 2     Second Xl home  
May Sunday 3    
May Monday 4     Under 13 O.G's away  
May Tuesday 5     Under 15 v Isham home  
May Wednesday 6    
May Thursday 7    
May Friday 8    
May Saturday 9     First Xl home   Third's at Emberton  
May Sunday 10    Under 11 v Earls Barton home  
May Monday 11    Under 13 v Earls Barton B away  
May Tuesday 12     Under 15 v Irthlingborough away  
May Wednesday 13    
May Thursday 14    
May Friday 15    
May Saturday 16     Second Xl home  
May Sunday 17     Under 11 v Thrapston A home  
May Monday 18     Under 13 v Finedon Flame home  
May Tuesday 19     Under 15 v Thrapston Town home  
May Wednesday 20    
May Thursday 21    
May Friday 22    
May Saturday 23     Second Xl home  
May Sunday 24     Under 11 v Rushden A away  
May Monday 25     Under 13 v Dean away      FINEDON UNDER 9 TOURNAMENT  
May Tuesday 26     Under 15 v Finedon Flame K.O Cup ( if applicable) home  
May Wednesday 27    
May Thursday 28    
May Friday 29    
May Saturday 30    First Xl home  
May Sunday 31    Under 11 v Oundle A home  
June Monday 1    Under 13 Thrapston Town home  
June Tuesday 2    Under 15 v Rushden Town away  
June Wednesday 3    
June Thursday 4    
June Friday 5    
June Saturday 6    Second Xl home  
June Sunday 7     Under 11 v O.G's away  
June Monday 8     Under 13 v Rushden Town away  
June Tuesday 9     Under 15 v Dean home  
June Wednesday 10    
June Thursday 11    
June Friday 12    
June Saturday 13     First Xl home  
June Sunday 14     Under 11 v Isham home  
June Monday 15     Under 13 v Raunds Town home  
June Tuesday 16      
June Wednesday 17    
June Thursday 18    
June Friday 19    
June Saturday 20    Second Xl home  
June Sunday 21    Under 11 v Wellingborough Town away  
June Monday 22    Under 13 v Oundle Town home  
June Tuesday 23    Under 15 v Finedon Flame away  
June Wednesday 24    
June Thursday 25    
June Friday 26
June Saturday 27     First Xl home  
June Sunday 28     WOLLASTON UNDER 9 TOURNAMENT     Under 11 Thrapston away  
June Monday 29     Under 13 v Earls Barton A away  
June Tuesday 30     Under 15 v Oundle Town home  
July Wednesday 1    
July Thursday 2    
July Friday 3    
July Saturday 4     Second Xl home  
July Sunday 5     WCC FUN DAY & VICS PRESENTATION DAY    Under 11 v Rushden B home  
July Monday 6     Under 13 v Podington home  
July Tuesday 7     Under 15 v Wellingborough Town away  
July Wednesday 8    
July Thursday 9    
July Friday 10    
July Saturday 11     Second Xl home  
July Sunday 12     THRAPSTON UNDER 9 TOURNAMENT         Under 11 v Oundle B away  
July Monday 13    
July Tuesday 14     Under 15 v Isham away  
July Wednesday 15    
July Thursday 16    
July Friday 17    
July Saturday 18     First Xl home  
July Sunday 19    IRTHLINGBOROUGH UNDER 9 TOURNAMENT    Under 11 v Finedon home  
July Monday 20     Under 13 v Isham home  
July Tuesday 21     Under 15 v Irthlingborough Town home  
July Wednesday 22    
July Thursday 23    
July Friday 24    
July Saturday 25     First Xl home  
July Sunday 26     Under 11 v Podington away  
July Monday 27     Under 13 v Wellingborough away  
July Tuesday 28    
July Wednesday 29    
July Thursday 30    
July Friday 31    
August Saturday 1     Second Xl home  
August Sunday 2     Under 11 K.O. Cup v Thrapston b away  
August Monday 3    
August Tuesday 4    
August Wednesday 5    
August Thursday 6    
August Friday 7    
August Saturday 8     First Xl home  
August Sunday 9     RUSHDEN UNDER 9 TOURNAMENT  
August Monday 10    
August Tuesday 11    
August Wednesday 12    
August Thursday 13    
August Friday 14    
August Saturday 15     Second Xl home  
August Sunday 16     Under 11 K.O. Cup  v TBA away   
August Monday 17    
August Tuesday 18    
August Wednesday 19    
August Thursday 20    
August Friday 21    
August Saturday 22     First Xl home  
August Sunday 23    
August Monday 24    
August Tuesday 25    
August Wednesday 26    
August Thursday 27    
August Friday 28    
August Saturday 29     Second Xl home  
August Sunday 30    
August Monday 31    
September Tuesday 1    
September Wednesday 2    
September Thursday 3    
September Friday 4    
September Saturday 5     First Xl home  
September Sunday 6    
September Monday 7    
September Tuesday 8    
September Wednesday 9    
September Thursday 10    
September Friday 11    
September Saturday 12    Second Xl home  
September Sunday 13    Under 11 FINALS DAY  at Finedon  
September Monday 14    
September Tuesday 15    
September Wednesday 16    
September Thursday 17    
September Friday 18    
September Saturday 19    First Xl home  
September Sunday 20    
September Monday 21    
September Tuesday 22    
September Wednesday 23    
September Thursday 24    
September Friday 25    
September Saturday 26    
September Sunday 27    
September Monday 28    
September Tuesday 29    
September Wednesday 30    
October Thursday 1    
October Friday 2    
October Saturday 3    
October Sunday 4    
October Monday 5    
October Tuesday 6    
October Wednesday 7    
October Thursday 8    
October Friday 9    
October Saturday 10    
October Sunday 11    
October Monday 12    
October Tuesday 13    
October Wednesday 14    
October Thursday 15    
October Friday 16    
October Saturday 17    
October Sunday 18    
October Monday 19    
October Tuesday 20    
October Wednesday 21    
October Thursday 22    
October Friday 23    
October Saturday 24    
October Sunday 25    
October Monday 26    
October Tuesday 27    
October Wednesday 28    
October Thursday 29    
October Friday 30    
October Saturday 31    
November Sunday 1    
November Monday 2    
November Tuesday 3    
November Wednesday 4    
November Thursday 5    
November Friday 6    
November Saturday 7    
November Sunday 8    
November Monday 9    
November Tuesday 10    
November Wednesday 11    
November Thursday 12    
November Friday 13    
November Saturday 14    
November Sunday 15    
November Monday 16    
November Tuesday 17    
November Wednesday 18    
November Thursday 19    
November Friday 20    
November Saturday 21    
November Sunday 22    
November Monday 23    
November Tuesday 24    
November Wednesday 25    
November Thursday 26    
November Friday 27    
November Saturday 28    
November Sunday 29    
November Monday 30    
December Tuesday 1    
December Wednesday 2    
December Thursday 3    
December Friday 4    
December Saturday 5    
December Sunday 6    
December Monday 7    
December Tuesday 8    
December Wednesday 9    
December Thursday 10    
December Friday 11    
December Saturday 12    
December Sunday 13    
December Monday 14    
December Tuesday 15    
December Wednesday 16    
December Thursday 17    
December Friday 18    
December Saturday 19    
December Sunday 20    
December Monday 21    
December Tuesday 22    
December Wednesday 23    
December Thursday 24    
December Friday 25    
December Saturday 26    
December Sunday 27    
December Monday 28    
December Tuesday 29    
December Wednesday 30    
December Thursday 31    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clubmark Accredited

ECB 

Return to Group Home